Nowemu właścicielowi gratulujemy zakupu! Mamy nadzieję, ze pojazd będzie się spisywał świetnie i kierowca pokaże w polskich rajdach
na co ten pojazd stać.


http://scorpioncars.com


Samochód jest używany, zarejestrowany w USA jako Jeep Wrangler z 1989.

Nadwozie wykonane w całości jako rama przestrzenna z rur bezszwowych 2" ze scianką 3,2mm. Poszycie wykonane jako panele aluminiowe. Wymiary auta to około 3,5m dł./2m szer./1,55-1,85 wys. Waga 1800-1900kg.

Silnik Corvetty LS1 V8 5.7L około 350 koni (rocznik 2000, miał 4000 mil gdy został zainstalowany do Scorpiona). Skrzynia biegów automatyczna 4L60.

Reduktor firmy Advance Adapters Atlas II z przełożeniami 3,8:1. Napędzany kołami zębatymi nie łańcuchem - generalnie nie do zajechania.

Wały wzmocnione, lub wręcz kuloodporne.

Mosty przód i tył tzw. High Pinion (wałek ataku u góry) Pro Rock (specjalnie wzmocniona obudowa dyfra) Dana 60 z pneumatycznymi blokadami ARB i przełożeniami 5,38.  Półosie wewnętrzne w obu mostach maja wielokilin 35 i wykonane są z stopu 4340 cromolly (bardzo dobra stal chromowa). Półosie zewnętrzne (krótkie) maja wieloklin 33  i są "normalne" z Dany 60, bo maja dzialać jako słaby punkt - jak ma cos się urwać to one, bo łatwo je wymienić. Hamulce tarczowe przód i tył. Takie same piasty i sworznie zwrotnic z przodu i z tylu.

Oba mosty skrętne! Przedni układ kierowniczy tradycyjnie z przekladnią kierownicza oraz z dwoma pompami wspomagania i siłownikiem wspomagającym. Tylny układ w pełni hydrauliczny (brak przekładni) powracający samoczynnie do pozycji na wprost.

Opony 42" Super Swamper. Felgi MRT 15x10 z tzw. beadlock'ami.

Zawieszenie na miechach powietrznych - dwa z przodu, jeden z tylu. Wysokość zawieszenia jest regulowana o ponad 30cm (wysokość auta około 155-185cm), prześwit pod chassis w najniższym punkcie więcej niż 28cm (prawie 60cm przy napompowanych miechach). Amortyzatory przód Billstein, tył Fox.

Winch Warn 8274-50 (czyli nowszy model) z liną syntetyczną.


Dodatkowe informacje o Scorpionie zgodnie z pojawiającymi sie pytaniami:
Silnik jest na wtrysku
Zbudowany na przełomie 2001 i 2002 roku
Skrzynia biegów ma 4 biegi wliczając w to nadbieg
Bak ma 15 galonów, czyli 56 litrów pojemności
Reduktor jest przykręcony do skrzyni za pomocą adaptera z firmy Advance Adapters, czyli jest połączony ze skrzynia bezpośrednio, tak jak w Jeepach. Nie ma wałka łączącego jak np. w Suzuki.
Maksymalna szacowana prędkość to około 160 km/h (dla odważnych - on tyle jeszcze nie jechał, ale jechał 120km/h)
Chłodnica jest z przodu
Akumulator Optima
Alternator 100A
Nie ma snorkela, ale łatwo można coś podłączyć
Rozstaw osi około 260cm
Posiada szybę przednią razem z ramką
Skok poduszek około 25cm
Dwa kompresory - jeden elektryczny, drugi napędzany od silnika (jak się jeden popsuje to drugi jest w stanie obsłużyć poduszki i blokady)
Nie ma koła zapasowego
Krzyżaki tzw. serii 1350

Istnieje opcja zakupu z częściami zapasowym za dodatkowe $2500 (m.in. półosie, 2 zwrotnice prawa i lewa - pasują przód i tył, łożyska do półosi, tarcze hamulcowe)

Ten pojazd to prawdziwy Scorpion, a nie tylko jego marna podróbka, jedynie wyglądem nawiązująca do pierwowzoru!!Nowemu właścicielowi gratulujemy zakupu! Mamy nadzieję, ze pojazd będzie się spisywał świetnie i kierowca pokaże w nim na co go stać.

Jeśli jesteś poważnie zainteresowany zakupem takiego pojazdu, to prosimy o kontakt z nami. Samochód możemy sprowadzić pod specjalne zamowienie z USA. Służymy wszelkimi informacjami na ten temat. Dla zainteresowanych, aby można było zobaczyć pojazd w akcji, możemy też wykonać kopię filmu z zawodów Top Truck Challenge 1998, które to zawody wygrał właśnie Scorpion (TTC to coroczne zawody organizowane przez największy amerykański magazyn off-road 4Wheeler). Prosimy też zajrzeć na stronę twórców i producentów pojazdów Scorpion http://scorpioncars.com


run4x4fun@interia.pl


scorpion, run4x4fun, wyciagarki, wyciągarki, liny plastikowe liny, syntetyczne winchline, superline, off-road, czesci 4x4 z USA, części 4x4 z USA

ostatnia modyfikacja 28.09.2005